KATSIDIS DLA HATTONA?

Jak donoszą brytyjskie media wszystko wskazuje na to, że powracający do ringu po 3-letniej przerwie były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Ricky Hatton (45-2, 32 KO) zmierzy się 24 listopada z niebezpiecznym Michaelem Katsidisem (28-6, 23 KO). Na pewno organizatorzy całego przedsięwzięcia liczą na to, że zarówno styl walki pochodzącego z Manchesteru i wciąż niezwykle popularnego ‘Hitmana’, jak również agresywnego i nieustępliwego wojownika z odległej Australii będą gwarancją świetnego widowiska.

Przypomnijmy, że 32-letni Katsidis wystąpi na wyspach już po raz czwarty. Najpierw w 2007 roku po wspaniałej bitwie zwyciężył przed czasem na ringu w Londynie Grahama Earla (26-4, 12 KO). Następnie to samo w 2010 roku uczynił z niepokonanym wówczas Kevinem Mitchellem (33-2, 24 KO). Trzecia wizyta w Wielkiej Brytanii zakończyła dobrą passę. W listopadzie 2011 roku Australijczyk uległ jednogłośnie na punkty aktualnemu mistrzowi świata wagi lekkiej, Szkotowi Rickyemu Burnsowi (35-2, 10 KO).

Ciekawe jak zakończy się konfrontacja tych dwóch panów po przejściach? Czy będą w stanie wykrzesać z siebie iskry i po raz kolejny porwać tłumy? Przekonamy się już niebawem.

Wojciech Czuba