facebook

Rekreacyjnie

Są to zajęcia przeznaczone dla:

  • osób, które po raz pierwszy zetknęły się z dyscyplinami sportu jak boks i kick-boxing
  • osób, które chcą doświadczyć czegoś nowego – jako alternatywa dla monotonnych zajęć w siłowni lub zajęć fitness
  • osób które dbają o swoje zdrowie – ponieważ zajęcia te doskonale wpływają na poprawę kondycji, kształtują sylwetkę, ale również wpływają pozytywnie na samopoczucie ćwiczących

Boks, kick-boxing  – grupa początkująca dla dorosłych:

Zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto chce rozpocząć uprawianie sportu w późniejszym wieku. Dzięki charakterystyce zajęć uczestnicy zostają metodycznie wprowadzeni do treningu, poszczególnych odmian walki sportowej i zagadnień z zakresu samoobrony koniecznej. Uczą się pozycji bokserskiej oraz poruszania się krokiem bokserskim. Poznają podstawowe techniki uderzane, czyli ciosy proste, sierpowe i haki oraz techniki kopane, a także techniki obronne tj.: uniki, rotacje, zbicia, odchylenia, itp. Dowiadują się również czym jest taktyka walki, bo bez odpowiedniej strategii żaden bokser nie zajdzie daleko. W zajęciach występują ćwiczenia ogólnorozwojowe podczas których kształtuje się : szybkość, siłę, wytrzymałość, koordynację i gibkość.

Kick-boxing w formie rekreacji:

Na tych zajęciach zapoznasz się z kopanymi sztukami walki. Poznasz oprócz technik bokserskich, również uderzenia kolanami i łokciami, kopnięcia okrężne, frontalne i low-kicki, które wykorzystuje się w celu uzyskania przewagi nad rywalem. Trening zawiera tę samą formę, co pozostałe zajęcia, zaczyna się ogólnorozwojową rozgrzewką, po której następuje technika z partnerem, praca na przyborach (workach, gruszkach, tarczach), trening siłowy, sparingi zadaniowe – w zależności od rodzaju treningu. Zajęcia dla tej grupy odbywają się 3 x tygodniu i trwają 60 min.

Boks w formie rekreacji:

W ostatnim czasie da się zauważyć duże zainteresowanie sportami walki w Polsce i stosuje jako znakomitą alternatywę dla zajęć fitness. Boks rekreacyjny trenuje wielu aktorów, biznesmenów, ludzi sztuki. Boks jest bowiem doskonałą formą odreagowania napięć, sportem stosowanym w celu rozrywki, rodzajem czynnego wypoczynku z zachowaniem elementów współzawodnictwa, jako czynnika motywującego do działania i osiągania wyników. Jest także formą aktywności umysłowej. Widzowi wydaje się, iż o wyniku pojedynku decyduje brutalna siła, a walka jest zwykłą bijatyką, jednak łatwo zauważyć, iż najlepsi bokserzy to znakomici technicznie zawodnicy, którzy w ringu przede wszystkim myślą strategicznie. Zajęcia z boksu dla grupy początkującej odbywają się 3 x tygodniu i trwają 60 min.


Sprawdź czy są jeszcze miejsca w grupie!

Zadzwoń: 519 357 685