DIABLO ZNOWU LEPSZY OD CZARODZIEJA

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów i bukmacherów w sobotnią noc na ringu we Wrocławiu Krzysztof ‘Diablo’ Włodarczyk (47-2-1, 33 KO) obronił tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC. 31-letni Polak ponownie okazał się lepszy od pochodzącego z Portoryko Francisco Palaciosa (21-2, 13 KO), chociaż tym razem trzeba przyznać, że werdykt był dużo bardziej zasłużony. Po 12. ciekawych odsłonach sędziowie punktowali 116-112, 117-112 i 116-113 na korzyść mistrza z Piaseczna.

Przypomnijmy, że obydwaj panowie spotkali się już raz w kwietniu 2011 roku w Bydgoszczy. Wówczas po 12. niezwykle nudnych i rozczarowujących rundach, przerywanych raz po raz przeciągłymi falami gwizdów, zwyciężył ‘Diablo’. Oczywiście z werdyktem sędziów punktowych oprócz kibiców i dziennikarzy nie zgadzał się także 35-letni ‘Czarodziej’ domagając się jak najszybszego rewanżu. Jego życzenie zostało spełnione, ale Palacios mimo szumnych zapowiedzi po raz kolejny nie wykorzystał mistrzowskiej szansy.

Tym razem jednak próbował z większą werwą i wigorem, za co trzeba go uczciwie pochwalić. Podobnie jak Krzyśka, który wyraźnie lepiej przygotowany i zmotywowany zaprezentował kibicom miły dla oka boks. Parę razy był nawet bliski wygrania pojedynku przed czasem wstrząsając solidnie podopiecznym Dona Kinga, ale ostatecznie zadowolił się tylko jednogłośnym zwycięstwem punktowym.

Wojciech Czuba