SREBRO PAULINY NOWAK NA MIĘDZYNARODOWYCH MISTRZOSTWACH ŚLĄSKA
W XI Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska Kobiet w Boksie, które w dniach 31.08-03.09.2016  zostały rozegrane w Gliwicach, wystartowała również reprezentacja juniorek i kadetek z Dolnego Śląska przywożąc 1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe medale. Paulina Nowak, zawodniczka klubu UKS Adrenalina Wrocław, wywalczyła srebrny medal. W walce półfinałowej pokonała stosunkiem głosów 2:1 Natalie Wojdak z klubu Copacabana Konin, natomiast w finale uległa na punkty 2:1 Klaudii Simsak z klubu JKB Jawor Team. Patrycja Pelińska z klubu Kaczor Team Wałbrzych wywalczyła złoty medal. Startująca w gronie kadetek Patrycja w półfinale wygrała w 1 rundzie przez TKO z Wiktorią Dąbrowską z klubu Boxing Team Chojnice. Natomiast w finale Klaudia Poliwczak z klubu Start Grudziądz oddała walkę walkowerem, gdyż nie została dopuszczona przez lekarza do walki. Brązowe medale zdobyły Anna Ghulyan i Agnieszka Seredyńska obie z klubu Boks Polonia Świdnica, Paulina Wierzyk z klubu Boks Team Oława oraz Izabela Robaczyńska z klubu Bojan Boks Lubań. Ania uległa  półfinale zawodniczce z Danii Julie Madsen, Agnieszka przegrała w półfinale z zawodniczką z Czech Denisą Pauerovą, Paulina uległa w półfinale zawodniczce ze Szwecji Claudii Ozung, natomiast Izabela przegrała ze Stephanie Thour ze Szwecji. Był to mocno obsadzony turniej, w którym brały udział ekipy ze Szwecji, Danii, Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy oraz Polski. Jak na pierwszy start zawodniczek po wakacjach, dziewczyny zaprezentowały się  całkiem dobrze. Widać, że dopiero „wchodzą” w rozpoczynającą się drugą część sezonu. Przegrane zawodniczki miały okazję posparować z innymi przeciwniczkami. Mam nadzieje, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości.