facebook

Aktualności

PIĄTKOWSKA WALCZY O MISTRZOSTWO EUROPY!
PIĄTKOWSKA WALCZY O MISTRZOSTWO EUROPY!

W ten piątek na ringu w Rzeszowie w walce wieczoru Ewa Piątkowska (7-1, 4 KO) skrzyżuje rękawice z wymagającą Marie Riederer (15-3-1, 10 KO). Stawką tego polsko- niemieckiego pojedynku będzie wakujący pas Mistrzyni Europy EBU wagi półśredniej. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi telewizja Polsat Sport, początek od godziny 20:00.

Na pewno zarówno promotorom Ewy, jak i jej samej nie można zarzucić tzw. ostrożnego prowadzenia. Zaledwie dwa miesiące temu w Łodzi 31-letnia „Tygrysica” stoczyła świetną, chociaż przegraną walkę z wielką krajową rywalką Ewą Brodnicką (9-0, 2 KO), a już czeka ją równie trudna, o ile nie trudniejsza przeprawa.

Tamta wojna toczyła się o miano najlepszej w naszym kraju, teraz stawką jest tytuł najlepszej półśredniej na Starym Kontynencie. Z pewnością 27-letnia Riederer to solidna firma, która przybędzie do Rzeszowa z wiarą w sukces i ogromną chęcią powrotu do domu z pasem EBU. Co prawda słynącej z silnego ciosu Niemce nie wiedzie się ostatnio najlepiej, bo ostatnie dwie walki przegrała. Trzeba jednak dodać, że jej rywalki Szwedka Klara Svensson (15-1, 5 KO) i Rosjanka Swietlana Kulakowa (10-0-1, 1 KO), to światowa czołówka, a do tego mierzyły się z Riederer na swoim terenie.

Czy Ewa przełknęła już gorycz pierwszej zawodowej porażki i jest gotowa na podbój Europy, a później, czego nie ukrywa, także i świata? Miejmy nadzieję, że tak.