NIE MA KOZAKA NA MASTERNAKA!

Jeden z naszych najlepszych pięściarzy zawodowych, 25-letni Mateusz Masternak (28-0, 21 KO) zdał w sobotę na ringu w niemieckim Bambergu najtrudniejszy test na piątkę. Świeżo upieczony ojciec malutkiego Mikołaja bez najmniejszych problemów porozbijał i zadał pierwszą porażkę w karierze twardemu Davidowi Quinonero (27-1, 26 KO). Dzięki temu cennemu zwycięstwu Wrocławianin w najbliższym czasie stanie prawdopodobnie przed szansą wywalczenia tytułu mistrza Europy, który dzierży Rosjanin Aleksander Aleksiejew (23-2-1, 20 KO).

‘Master’ po pierwszej rozpoznawczej rundzie w kolejnych rozpoczął dzieło zniszczenia. Polak trafiał prącego do przodu Hiszpana przepięknym lewym prostym do którego dokładał precyzyjny i potężny prawy. Na skutek coraz liczniej przyjmowanych ciosów najbardziej ucierpiało lewe oko Quinonero, które bardzo szybko prawie całkowicie się zamknęło. Jednooki twardziel z Barcelony mimo tego cały czas szukał swojej szansy w jakiejś pojedynczej bombie, którą chciał urwać głowę Polakowi. Na szczęście Mateusz zaprezentował niemieckim kibicom swoje wysokie umiejętności, za każdym razem skutecznie unikając jego ciosów, a samemu ładując widowiskowe serie. Ostatnią jak się okazało była runda 7. w której rywal z Hiszpanii mimo iż nadal dzielnie parł do przodu, to jednak w dalszym ciągu przyjmował dziesiątki mocnych ciosów ‘Mastera’. Po zakończeniu tego jednostronnego starcia sędzia ringowy po rozmowie z sekundantami Quinonero przerwał pojedynek ratując rywala Masternaka przed dalszym nieuchronnym laniem.

Serdecznie gratulujemy Mateuszowi i chcemy oglądać więcej takich walk w jego wykonaniu. Teraz wiadomość dla aktualnego mistrza EBU Aleksiejewa: Uważaj kolego, bo ‘Master’ nadchodzi!

Wojciech Czuba