facebook

Aktualności

NAJLEPSZE NOKAUTY WEDŁUG BOXING NEWS
NAJLEPSZE NOKAUTY WEDŁUG BOXING NEWS

Jak zawsze pod koniec roku czytelnicy najstarszej gazety bokserskiej, czyli brytyjskiego pisma Boxing News wybierają najlepsze nokauty. Jak na razie na prowadzeniu (37% głosów) jest Saul Alvarez (46-1-1, 32 KO), który w maju zdemolował Jamesa Kirklanda (32-2, 28 KO). Egzekucja ta miała miejsce na ringu w Houston, gdzie 25-letni „Canelo” w trzeciej rundzie swoim piekielnym sierpowym ściął z nóg starszego o sześć lat czarnoskórego rywala.

Co ciekawe tyle samo głosów oddano także na kreowanego na przyszłego króla wszechwag Anthony’ego Joshuę (15-0, 15 KO) i jego efektowny triumf nad Dillianem Whytem (16-1, 13 KO). Kilka tygodni temu w Londynie złoty medalista olimpijski morderczym podbródkowym w siódmej odsłonie wyłączył światło swojemu pogromcy z czasów amatorskich.

Trzecie miejsce na podium przypadnie prawdopodobnie Zolaniemu Tete (22-3, 18 KO), którego marcowy nokaut na Paulu Butlerze (20-1, 11 KO) spodobał się 20% głosujących. Na czwartym miejscu znajduje się utytułowany Miguel Cotto (40-5, 33 KO) i jego czterorundowa brutalna lekcja boksu, jakiej w czerwcu w Nowym Jorku udzielił Danielowi Geale’owi (31-4, 16 KO).