facebook

Aktualności

KATIE TAYLOR PRZECHODZI NA ZAWODOWSTWO- DEBIUT 26 LISTOPADA
KATIE TAYLOR PRZECHODZI NA ZAWODOWSTWO- DEBIUT 26 LISTOPADA

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, że 19 listopada podczas wielkiej gali w Las Vegas Ward vs Kowaliow na zawodowym ringu zadebiutuje dwukrotna mistrzyni olimpijska  Claressa Shields. Dzisiaj brytyjskie media donoszą, że w jej ślady poszła inna znakomita pięściarka, nie mniej utytułowana Katie Taylor. 30-letnia Irlandka pierwszą zawodową walkę stoczy już 26 listopada na słynnym stadionie Wembley w Londynie, a transmisję z tej imprezy przeprowadzi stacja Sky Sports.

Występująca w wadze lekkiej Katie, w czasie swojej trwającej 15 lat kariery amatorskiej zdobyła wszystko, co było do zdobycia. Utalentowana wojowniczka z miasta Bray to m.in. złota medalistka igrzysk w Londynie, pięciokrotna mistrzyni świata i sześciokrotna mistrzyni Starego Kontynentu.

Trenerem Katie jest jej tata Peter Taylor, z wykształcenia elektryk, który w latach młodości również boksował i to z niezłym skutkiem, zdobywając nawet mistrzostwo Irlandii seniorów w wadze półciężkiej. Katie ma także trójkę starszego rodzeństwa, to Lee, Sarah i brat, a zarazem profesor matematyki  Dr. Peter Taylor.

Na zawodowstwie Katie promować będzie prężna brytyjska grupa Matchroom Boxing. Oprócz zaplanowanego na 26 listopada pierwszego występu w Londynie, ambitna Irlandka nie zamierza tracić czasu i drugi zawodowy pojedynek stoczy już 10 grudnia podczas kolejnej wielkiej gali w Manchesterze, gdzie zawalczy także aktualny czempion IBF wagi ciężkiej Anthony Joshua (17-0, 17 KO).

– Kiedy pierwszy raz marzyłam o złotym medalu olimpijskim boks kobiecy był praktycznie nieznany – zwierza się Katie. – Teraz dzięki temu, co osiągnęłam i drogę, którą pokonałam oraz dzięki tym wszystkim niesamowitym kibicom, którzy wszędzie mnie wspierali i dopingowali, boks kobiet stał się ważną częścią każdej olimpiady i jest traktowany na równi z boksem mężczyzn. Teraz chciałabym tego samego w profesjonalnym sporcie i mam nadzieję, że ci, którzy dotychczas mi towarzyszyli będą wciąż ze mną. Jestem podekscytowana tym, co mnie czeka w nadchodzącej przyszłości – kończy najnowsza podopieczna promotora Eddiego Hearna.

Główną walką wieczoru na stadionie Wembley w Londynie będzie starcie w wadze super lekkiej pomiędzy Tommym Coyle (22-4, 10 KO), a Johnem Waynem Hibbertem (17-4, 11 KO).