HITMAN POWRACA!!!

Kilka dni temu cały bokserski świat obiegła sensacyjna wiadomość. Oto 24 listopada ze sportowej emerytury powróci na ring uwielbiany na wyspach Ricky Hatton (45-2, 32 KO). Popularny ‘Hitman’ to były mistrz świata dywizji junior półśredniej i półśredniej. Znany z widowiskowego stylu i wielkiego serca do walki pięściarz z Manchesteru ostatni raz wystąpił w maju 2009 roku, kiedy to został straszliwie znokautowany przez Mannyego Pacquiao (54-4-2, 38 KO).

Zawiesiwszy rękawice na kołku znany z rozrywkowego stylu życia Brytyjczyk wpadł w poważne kłopoty z narkotykami i alkoholem oraz cierpiał na depresję. Na szczęście zdołał się pozbierać i zaczął prężnie działać jako promotor i trener. Tak jak głosi przysłowie, w którym ciągnie wilka do lasu, również i Ricky długo nie wytrzymał bez boksu i postanowił powrócić do ringu.

Jak donoszą media na jego występ do którego dojdzie w hali MEN Arena w rodzinnym mieście Manchesterze, wykupiono już 18 tysięcy biletów i to w zaledwie 48 godzin! Ten fakt dobitnie świadczy o tym jak wciąż wielką popularnością cieszy się ‘Hitman’. Puki co przeciwnik byłego mistrza świata nie jest jeszcze znany, ale jak zapewnia główny bohater listopadowej gali, będzie to ktoś ze znanym nazwiskiem.

Wojciech Czuba