facebook

Aktualności

ADRENALINA NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU W OŁAWIE
ADRENALINA NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU W OŁAWIE

Na starcie IX Międzynarodowego Oławskiego Turnieju Bokserskiego 14 listopada 2015 r stanęło aż 104 zawodników i zawodniczek, w tym również reprezentacja UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław.

Pierwsza do ringu weszła młodziutka Wiktoria Kluska, która w walce pokazowej zmierzyła się z Weroniką Walczak z klubu K.S. Prosna Kalisz. W pierwszej rundzie Wiktoria była lepszą zawodniczką, punktując rywalkę swoimi silnymi ciosami prostymi, w drugiej rundzie Wiktoria miała przestój i częściej trafiała rywalka, natomiast w trzeciej rundzie Wiktoria stopowała nacierającą przeciwniczkę mocnym lewym prostym. Kolejne doświadczenie zdobyte.

Następna boksowała seniorka Paulina Jarząbek w wadze 75 kg, która wypunktowała Alicję Krzak z klubu Łużyce Lubań. Walka była bardzo żywiołowa, w której nie brakowało zwrotów akcji, ale nasza zawodniczka była precyzyjniejsza i jej ciosy były wyprowadzane z większą siłą. Sędziowie przyznali zwycięstwo 3:0 naszej zawodniczce.

Niestety przeciwniczka Pauliny Nowak (46 kg) zrezygnowała z walki, natomiast dla Mateusza Wojtasińskiego (48 kg) nie było rywala.

W wadze ciężkiej Maciek Lachowicz boksował w swojej pierwszej walce z Patrykiem Widerą z klubu Boks Polonia Świdnica i musiał uznać wyższość rywala. Maciek musi popracować jeszcze trochę nad defensywą.

Irek Wojtasiński w wadze 69 kg skrzyżował rękawice z Kostyantynem Kohutem z klubu Lemberg Lviv. Walka była wyrównana i stała na wysokim poziomie technicznym, a werdykt mógł pójść w obie strony, jednak sędziowie przyznali zwycięstwo 2:1 reprezentantowi Ukrainy.

Ostatni do ringu wszedł Luka Mejać, obecnie trenujący w naszym klubie, a wychowanek klubu FCL Ljubljana ze Słoweni. Luka boksujący w kategorii 81 kg wygrał jednogłośnie na punkty z Karolem Skrzypkiem z klubu Gladiator Warszawa.

Zawodniczką i zawodnikom dziękujemy za sportową postawę i zaangażowanie, walki pokazały im i nam trenerom, w którym miejscu jesteśmy i co trzeba jeszcze poprawić. Wiernym kibicom z Adrenaliny dziękujmy za doping i wparcie na zawodach!!!